Hmelj (Humulus lupulus) potječe iz Euroazije i uzgaja se više od 1000 godina. Biljka se koristi u proizvodnji piva, ali i u narodnoj medicini. Sadrži više od 1000 fitokemikalija, a posebno se izdvajaju prenilirani flavonoidi kojima se pripisuje estrogeni učinak. Hmelj sadržava fitoestrogene, od kojih su najpotentniji flavoni, koji pridonose estrogenskom djelovanju.
Soja (Glycine max) je mahunarka porijeklom iz istočne Azije, koja se široko uzgaja i koristi zbog svojih nutritivnih i zdravstvenih prednosti. Odličan je izvor hranjivih tvari, s posebnim naglaskom na jaki antioksidans vitamin E, kao i brojnih fitokemikalija, od kojih je važno naglasiti izoflavone.
Crvena djetelina (Trifolium pratense) je višegodišnja zeljasta biljka rasprostranjena diljem Europe, zapadne Azije i u dijelovima Afrike. Posebno se ističe jer sadrži izoflavone s estrogenim djelovanjem.
Grozdasta šparoga – shatavari (Asparagus racemosus) je biljka koja se široko koristi u Ayurvedskoj medicini. Sadrži steroidne saponine – shatavarine, koji su glavni bioaktivni sastojci korijena s estrogenim i antioksidativnim djelovanjem.
Sibirski ginseng (Eleutherococcus senticosus) je adaptogena biljka koja se koristu u tradicionalnoj medicini (posebice Azijskoj) zbog svojih zdravstvenih svojstava. Sadrži eleuterozide koji se mogu vezati na estogenske receptore te na taj način ima blago estrogeno djelovanje.
Konopljika (Vitex agnus castus) je popularan fitoterapijski sastojak koji se tradicionalno koristi za probleme ženskog reproduktivnog zdravlja.
Matičnjak (Melissa officinalis), poznat i kao limunova trava (zbog svog mirisa), vrijedna je biljka koja se koristi zbog svojeg blagog učinka.